صفحه اصلی 02144846844 09195020448

مشاوره مالی

هر شرکت و سازمانی و هر شخص حقیقی که در هر سطحی فعالیت اقتصادی انجام می دهد برای حفظ منابع و سرمایه های خود نیاز به مشاوره مالی دارد.  علاوه برآن برداشتن گام های مهم اقتصادی و همچنین مدیریت چالش های مثبت و منفی مالی نیاز به مشاوره مالی با کیفیت را بیشتر از همیشه نمایان می کند.

مشاوره مالی یک امر تخصصی و بسیار حساس می باشد و برای دریافت مشاوره بهتر است نزد یک مشاور مالی خبره مراجعه کرد.

مشاوره مالی بسیار مبحث گسترده و جذابی به شمار می آید. فعالان این حوزه معمولا سعی می کنند بر شاخه های خاصی از این مبحث تمرکز کنند که مهمترین آنها می تواند مشاوره مالی و اقتصادی و مشاوره مالی و سرمایه گذاری باشد.

 

 

چه هنگامی میتوانیم مشاوره مالی دریافت کنیم؟

همه ی فعالیت های اقتصادی تقریبا در هر زمانی ممکن است نیاز به مشاوره مالی داشته باشند. مشاوره مالی می تواند برای کارهای شخصی شما باشد. مثلا برای سرمایه گذاری در یک پروژه ساخت مجتمع ساختمانی یا بیمه عمر یا سرمایه گذاری در بورس و ارز دیجیتال.
مهمترین زمینه فعالیت برای مشاوران مالی، شرکت ها و سازمان ها می باشد. یکی از اصلی ترین پارامترها برای روشن شدن مسیر توسعه و ارائه راهکارهایی برای پیشرفت، پارامترهای اقتصادی است. با یک مشاوره مالی خوب و با تجربه می توانید مسیر آینده سازمان خود را به روشنی ترسیم کنید و مسیر را به نحوی مطلوب سپری نمایید.

عمده وظایف یک مشاوره مالی چیست؟

- مشاوره مالی در زمینه منابع انسانی
- مشاوره مالی در زمینه تحقیق و توسعه
- مشاوره مالی در زمینه بیمه و حقوق و دستمزد
-  تهیه انواع گزارش و صورت های مالی برای ارائه به مدیران
-  مشاوره مالی در زمینه توسعه و آینده اقتصادی یک فعالیت اقتصادی، سازمان و شرکت
- ارائه راهکار هایی برای افزایش سود و درمان بیشتر
- ارائه راهکار هایی برای صرفه جویی در منابع مالی و جلوگیری از ضرر
- مشاوره مالی برای صادرات و واردات
- مشاوره مالی برای برون رفت از بحران ها و چگونگی در امان ماندن از بحران های مالی
- و تمام زمینه های اقتصادی و مالی یک کسب وکار 

مشاوره مالی و اقتصادی

همانطور که می دانید امور مالی و اقتصادی در یک خانواده قرار دارند و بر یکدیگر تاثیرگذار هستند. مشاوره مالی و اقتصادی موضوعات و آیتم های مورد نظر خود را بیشتر با بررسی و رویکرد اقتصادی مورد سنجش قرار می دهد.

البته بحث اقتصاد بسیار وسیع است و امور مالی سازمان ها و کسب و کارها همه تحت تاثیر اقتصاد می باشند. حالا مشاوره مالی و اقتصادی به چه کار کسب و کارها و مردم می آید؟ برای پاسخ این سوال با ما همراه باشید.

همانطور که گفتیم اقتصاد بر روی زندگی و کسب و کار مردم بسیار تاثیرگذار است و ما باید به این درک برسیم که آیا تغییرات اقتصاد به نفع ما هست یا به ضرر ما. این ضرر و زیان ها می تواند در زمان حال و یا آینده های دور و نزدیک حادث شود. متوجه شدن از اینکه با تغییر هر شاخص یا اتفاق هر شخص یا سازمان چه عایدی به دست می آورد و چه چیزهایی را از دست می دهد به کنار. مشاوره مالی و اقتصادی می تواند بررسی کند فارغ از تاثیر آن اتفاق یا تغییرات اقتصادی، خود آن اتفاقات چه مواردی هستند و این موارد بسیار می تواند جذاب باشد.

مشاوره مالی و اقتصادی می تواند برای شرکت ها یا اشخاص حقوقی و مشاغل یا اشخاص حقیقی مناسب باشد.

مشاوره مالی و سرمایه گذاری

همانطور که مطرح کردیم مشاوره مالی مختص یک صنف یا قشر خاصی نمی باشد و افراد زیادی می توانند از این خدمات مشاوره بهره مند شوند. در مطلب قبلی بابات مشاوره مالی با رویکرد اقتصادی مطالبی را خدمت شما ارائه دادیم اما مشاوره مالی و سرمایه گذاری هم یکی از کاربردی ترین مشاوره ها محسوب می شود.

مشاوره مالی و مشاوره سرمایه گذاری بسیار با همدیگر مرتبط هستند. مشاوره مالی در سطح گسترده تر از وضعیت مالی اشخاص مورد بحث است اما مشاوره سرمایه گذاری مخصوص سرمایه گذاری و تصمیمات مربوط به این حوزه است. شما خودتان را در شرایطی قرار دهید که قرار است سرمایه گذاری انجام دهید. این سوالات برای شما به وجود می آید که بر روی چه موضوعی قرار است سرمایه گذاری کنید؟ زمان مناسب برای سرمایه گذاری چه موقع هست؟ ساز و کار سرمایه گذاری چگونه است؟ از نظر حقوقی و قرارداد چه مواردی رعایت شود که سرمایه گذاری کم خطر باشد؟ ریسک سرمایه گذاری چقدر است؟

بررسی این سوالات و بررسی موارد مهم در این حوزه از کارهایی است که یک مشاور مالی و سرمایه گذاری انجام می دهد. سرمایه گذاری و نیاز به مشاوره مالی می تواند مخصوص هر شصخیت فعال اقتصادی باشد مانند شرکت ها و صاحبان مشاغل. بسیاری از کسب و کارها اعم از حقیقی ای حقوقی قصد گسترش و توسعه فعالیت های خودشان را دارند و سرمایه گذاری های بلند مدت و کوتاه مدت از اهداف آنها به شمار می آید.

مشاوره مالی در شرکت ها

معمولا اشخاص حقوقی و شرکت ها ساختار مالی نظام مندی نسبت به اشخاص حقیقی دارند و برنامه های مالی متنوع تری نسبت به مشاغل و مردم عادی دارند. به همین دلیل مشاوره مالی در شرکت ها متقاضیان خاص خودش را دارد. البته مشاوره مالی مطلقا مخصوص شرکت ها نیست و اشخاص حقیقی هم در صورت نیاز از مشاوره مالی بهره مند می شوند.

معمولا شرکت ها یک واحد مالی دارند که به عبارتی کارهای مربوط به امور حسابداری و مالیاتی و حسابرسی و... را پیگیری و مدیریت می کنند. یک مشاور مالی در شرکت می تواند بر همه این امور ورود کند اما معمولا مشاوران مالی در شرکت ها وارد موضوعاتی فراتر از این عناوین می شود که مهم ترین آنها سرمایه گذاری است. موارد مربوط به حسابداری و مشاوره مالی و حسابرسی را شاخاص مانند رئیس حسابداری یا حسابداران و یا حسابرسان می توانند بر عهده بگیرند اما بحث سرمایه گذاری به دلیل عدم تعدد بسیار و فراگیر نبودن یک موضوع حساس و تجربه محور است.

مشاوره مالی در شرکت ها معمولا به کمک دو گروه از اشخاص انجام می شود. این دو گروه می تواند همان مشاور مالی یا مدیر مالی باشد. مدیر مالی را با رئیس حسابداری اشتباه نگیرید. مدیران مالی خبره هم در امر مشاوره مالی دادن بعضا مهارت دارند.

مشاوره مالی شخصی

وقتی صحبت از یک نفر مشاور مالی می شود یا حرف از مشاوره مالی به میان می آید معمولا ذهن ها به سمتی می رود که اشخاص حقوقی یا شرکت ها هستند که به دنبال این موارد هستند. اما این یک باور اشتباه است. همه انسانها در طول زندگی شاید با افراد متخصص و معتمدی در مورد مضوعات مختلفی مشورت کرده باشند. مشورت گرفتن و همچنین مشاوره گرفتن یک امر پسندیده و هوشمندانه محسوب می شود.

بسیار از مردم در زندگی شخصی خود هم با مشکلات مالی و چالش هایی مربوط به این موضوع برخورد می کنند حال این افراد می توانند افراد ورشکسته باشند و یا کارمند و کاگر و حتی افرا بازنشسته. چالش های مالی و اقتصادی صرفا مربوط به تاجران و صاحبان کسب و کار نمی باشد.

مشاوره مالی شخصی می تواند به بسیاری از مردم و اشخاص کمک کند که برای زندگی خود تصمیمات مالی صحیحی بگیرند و از خطرات و مشکلات در حال یا آینده پیشگیری نمایند. همه ما تجربه این مورد را داریم یا افرادی را می شناسیم که ادعا می کنند اگر یک راهنما و یک شخص خبره مالی در کنار ما بود شاید می توانستیم تصمیمات بهتری اخذ کنیم. این موضوع در بسیاری از مواقع صحت دارد. برای همین است که توصیه می شود حتی اشخاص حقیقی هم از مشاوره مالی شخصی بهره مند شوند و آن را دست کم نگیرند.

مشاوره مالی رایگان

قبلا هم بیان شد که معمولا مشاوره ها در هر زمینه ای رایگان نیست یا اگر رایگان هم باشد محدودیت هایی به همراه دارد مانند محدودیت زمانی یا جغرافیایی.

شرکت حسابداری و خدمات مالی سیستم حساب به عنوان وظیفه اجتماعی خود سعی بر آن دارد که به مشتریان و متقاضیان مشاوره مالی رایگان بدون دریافت هزینه به آنها مشاوره ارائه دهد. اما دقت داشته باشید که شاید مشاوره مالی رایگان به خاطر محدودیت هایی که ذکر شد نتواند به صورت مطلوب و با کیفیت بالا به شما کمک کند.

در برخی موارد به ناچار افراد مجبور هستند برای انتقال اطلاعات به صورت صحیح و جامع یک جلسه حضوری با مشاور مالی تشکیل دهند و یا به صورت گروهی نیاز دارند یک مشاوره مالی آنلایت برگزار نمایند که این ها از یک مشاوره ملی رایگان به صورت تلفنی فراتر است.

مشاوره مالی رایگان در برخی موارد مشکلات شخص متقاضی را مرتفع می کند اما اگر بررسی موضوع نیاز به زمان بیشتری داشته باشد قطعا نیاز به برگزاری جلسات مشاوره مالی به صورت آنلاین و حضوری خواهد بود. اگر برای مشاوره مالی هزینه یا دستمزدی پرداخت می کنید به فال نیک بگیرید. شما با دریافت مشاوره مالی به اطلاعات خودتان می افزایید و می توانید تصمیمات مهمی بگیرید و این یک هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است.

مزیت مشاوره مالی در سیستم حساب چیست؟

امور مالی به دلیل حساسیت بالا و حیاتی بودن برای هر مجموعه ای از اهمیت بسیاری برخوردار است. هنگامی که تجربه و تخصص مشاوران مالی ما را برای فعالیت های اقتصادیتان  به کار می بندید، بعد از مدتی متوجه رشد و پویایی کسب و کارتان خواهید شد. زیرا مشاوران ما با دلسوزی و کاملا حرفه ایی در تمام مراحل به وظایف خود عمل می کنند. 
با دریافت مشاوره مالی از سیستم حساب می توانید به راحتی سایر امور مالی خود را نیز به ما محول کنید و با یک تیم متخصص در ارتباط باشید.
ما در سیستم حساب علاوه بر انجام مشاوره مالی تمامی فعالیت های مالی و حسابداری دیگر مانند خدمات حسابداری، مشاوره مالیاتی ، مشاوره مالی، خدمات مالیاتی را نیز ارائه می دهیم. در صورت نیاز به هر خدمتی می توانید با کارشناسان ما که شماره آن ها در سایت قرار داده شده تماس بگیرید. در صورت لزوم می توانیم با هماهنگی قبلی نیز در شرکت پذیرای شما باشیم. 

کلیه حقوق برای شرکت حسابداری سیستم حساب محفوظ است.