صفحه اصلی 02144846844 09195020448

مشاوره حسابداری

حسابداری تاریخی به قدمت شروع اولین فعالیت های اقتصادی و اختراع پول دارد. از آن زمان تا هم اکنون حسابداری بخشی جدا نشدنی از هر کسب و کاری است.
امروزه حسابداری بخشی جدانشدنی از هر کسب و کاری است. به تبع آن مشاوره حسابداری نیز لازم و ضروری برای هر مجموعه ای است. مشاوره حسابداری زمینه ای بسیار گسترده تر از سایر مشاوره ای امورمالی است زیرا تمام بخش های مربوط به حسابداری یک کسب و کار را با تمام جزییات در بر می گیرد.

مشاوره حسابداری چیست؟

مشاوره حسابداری یکی از مشاوره های پر کاربرد برای واحد حسابداری و مالی محسوب می شود. حسابداری یک اهرم جدا نشدنی در کسب و کارها می باشد و کمتر کسب و کاری را پیدا می کنیم که حسابدار نداشته باشد یا به حسابداری اهمیت ندهد. حسابداری صرفا مساله داشتن حسابدار نیست و یا خریدن یک نرم افزار حسابداری.

مشاوره حسابداری می تواند بر روی حسابداری مالی و حسابداری مالیاتی تمرکز کند و فرآیندهای لازم الاجرا در حسابداری را بر اساس استاندارهای حسابداری طراحی و پیاده سازی کند. فرآیندهای عملیاتی حسابداری در هر کسب و کاری متفاوت است و با توجه به شرایط، نوه فعالیت و حجم فعالیت آن کسب و کار شکل می گیرد. مشاوره حسابداری باعث اطمینان خاطر از روال اجرای حسابدرای در مجموعه می شود و باعث نظم بخشیدن به مجموعه شود.

وظایف مشاور حسابداری چیست؟

یک مشاور حسابداری در تمام بخش های مربوط به حسابداری شرکت یا سازمان شما به شما کمک می کند. حسابدرای فقط به حوزه خود مربوط نمی شود و به حوزه های دیگری مانند بیمه و مالیات و حسابرسی هم مرتبط است. پس امور حسابداری باید به روشی برنامه ریزی و مدیریت شود که سایر حوزه ها را نیز مورد حمایت قرار دهد.
بخشی از مواردی که در انجام آن میتوانید از راهنمایی های مشاور حسابداری خود بهره ببرید شامل موارد زیر است: 

 • تنظیم و ارائه اظهار نامه ارزش افزوده
 • کمک به انجام سریع و بدون نقص فرآیند حسابرسی
 • تنظیم و ارائه صورت معاملات فصلی
 • تنظیم و ارائه اظهارنامه عملکرد
 • ایجاد سیستم های کنترل های داخلی
 • تنظیم و ارائه لیست بیمه حقوق و دستمزد
 • تنظیم و ارائه لیست مالیات حقوق و دستمزد
 • تحریر و پلمپ دفاتر قانونی
 • ارائه گزارشات مدیریتی
 • تهیه صورت های مالی
 • تهیه گزارشات بهای تمام شده
 • تهیه و تنظیم بودجه
 • مشاور مالیاتی
 • تهیه و تنظیم لایحه دفاعیه مالیاتی
 • مشاوره مالی
 • مشاوره مالیاتی
 • مشاوره اخذ تسهیلات
 • ممیزی و اصلاح اسناد

علاوه بر این موارد شما می توانید برای توسعه شرکت خود یا سامان دهی به کسب و کار خود به دنبال دریافت مشاوره حسابداری باشید تا واحد حسابداری و مالی خود را ساماندهی و بهینه نمایید. با توجه به ماهیت این نوع مشاوره، مشاوره حسابداری شما می تواند در بعضی از مسائل وارد کار اجرایی شده و به رفع مشکل یا به انجام رساندن یک کار کمک کند. یکی از مزایای حسابداری تهیه گزارش های مدیریتی برای کارفرمایان و مدیران است که باعث تصمیم گیری بهتر آنها می شود.
شما در طول فعالیت اقتصادی خود قطعا به مشاوره حسابداری نیاز خواهید داشت تا بتوانید نظارت کاملی به بخش مالی و حسابداری خود داشته باشید. مشاوره حسابداری شما چشمان تیزبین شما در امور مربوط به حسابداری شرکت یا سازمان شما هستند.

مشاوره حسابداری شرکت ها

تقریبا برای همه آشکار است که شرکت ها واشخاص حقوقی به واحد حسابداری و امور مالی خود بیشتر از اشخاص حقیقی بها می دهند و نسبت به آنها با چالش های بیشتری هم سر و کار دارند. به همین موجب مشاوره حسابداری شرکت ها متقاضیان بیشتری دارد.

مشاوره حسابداری شرکت باعث نظم و ساماندهی واحد مالی می شود و اگر آن مشاور فردی با تجربه و خبره باشد می تواند یک ساختار صحیح و مطلوب با توجه به شرایط آن شرکت طراحی کند. شرایط شرکت هم به عوامل متعددی مانند نوع فعالیت شرکت و حجم کارها دارد.

یک مشاور حسابداری خوب می بایست آن سازمان یا شرکت را مورد بررسی قرار دهد و نقاط قدرت و ضعف آن را از نظر ساختار و فرآیندها مورد سنجش قرار دهد. نیاز سنجی یک سازمان به کمک مدیریت آن شرکت می توان بسیار مفید باشد.

مشاوره حسابداری شرکت ها را معمولا یک نفر حسابدار خبره یا رئیس حسابداری یا مدیران مالی خبره و کاربلد انجام می دهند. تجربه و مهارت این کارشناسان حسابداری باعث می شود شرکت ها با کمترین مشکل و چالش در زمان حال و آتی مواجه شوند و یک سیستم حسابداری خوب از نظر اجرا و کنترل و مدیریت داشته باشند.

مشاوره حسابداری مالیاتی

در ابتدا از این موضوع آگاه باشید که حسابداری مالیاتی چرا وجود دارد و از کجا سرچشمه می گیرد؟

مباحث حسابداری و امور مالیاتی رابطه بسیار نزدیکی دارند و از ابعاد مختلفی بر یکدیگر تاثیرگذار هستند. حسابداری از نگاه برخی همان گزارگشری مالی است و از نگاهی دیگر آن را زبان تجارت یا کسب و کار می دانند. مالیات هم یکی از مبحث مالی است و تاثیرات خودش را بر صورت های مالی اعمال می کند و از طرفی هم عمالیات اصلی شرکت یا همان فعالیت کسب و کار از عوامل مشخص شدن میزان مالیات است.

برای مثال در نظر بگیرید که یک فروش انجام می شود که مشمول ارزش افزوده هم است.به طور خلاصه این فروش باید در دفاتر مالی و نرم افزار حسابداری ثبت شود. اما این پایان کار نیست و ما در برابر این فروش ازلحاظ مالیات بر درآمد و مالیات بر ارزش افزوده باید به سازمان امور مالیاتی پاسخگو باشیم ئ برای حل این مساله باید یک نفر تکالیف مالیاتی را بر عهده بگیرد که آن شخص همان حسابدار یا واحد مالی است. با این مثال می توانیم رابطه حسابداری و مالیات را بهتر درک کنیم.

مشاوره حسابداری مالیاتی به مجموعه ها کمک می کند که این ارتباط به نحو مطلوب انجام شود و برنامه های اجرایی جهت انجام این امور توام با هم پیش می رود. در بسیاری از کسب و کارها حسابدارانی هستند که از امور مالیاتی سررشته ندارند و به مالیات در حد نیاز مسلط نیستند. مشاوره حسابداری مالیاتی می تواند این ضعف ها را با آموزش و برنامه ریزی مناسب حل و رفع کند.

مشاوره حسابداری رستوران

یکی از مشاغل پر چالش از نظر حسابداری و مالیات، رستوران ها و کافه ها هستند که در حوزه غذا و خوراک فعال هستند. این مدل کسب و کارها با چندین موضوع مهم سر و کار دارند. این موضوعات مرتبط با ورود و خروج انبار، انبارداری، حقوق و دستمزد و محاسبه سود و زیان و در نهایت مالیات است. در رستوران ها یا کافه ها باید بهای تمام شده محاسبه شود تا سود و زیان مناسبی تهیه شود و برخورد با نحوه بهای تمام شده در رستوران ها یکی از نکات مهم در این صنف است.

یکی از موارد مهم در محاسبه بهای تمام شده رستوران ها یا کسانی که در تهیه غذا فعالیت دارند، فرمول تهیه هر غذا یا سفارش است که بر اساس آن ورودی و خروجی های انبار شکل می گیرد. البته باید یک موضوع مهم را هم در درستور کار قرار داد که امکان دارد که مشخص کردن ارزش ریالی هر غذا با دلایل مختلف انسانی از عمد یا غیر عمد ممکن است دقیق مشخص نشود. خطای انسانی در همه جا وجود دارد و آشپز ها ممکن است عینا بر اساس فرمول پیش نروند ولی می توان با یک اختلاف جزئی بهای تمام شده غذا را شناسایی کرد.

خطاهای اسنانی به طور عمد هم در همه کسب و کارها ممکن است اتفاق بیفتد مانند سرقت از موجودی مواد و کالا و دست کج بودن برخی پرسنل که با اعمال کنترل های داخلی می توان از آن جلوگیری کرد و یا به حد اقل رساند.

مشاوره حسابداری در رستوران ها باعث نظم بخشیدن به قسمت مالی و حسابداری می شود. این کار با طراحی و اجرای یک برنامه ریزی مالی میسر می شود. شناسایی نقاط ضعف و قدرت این مجموعه ها یکی از پیش نیازهای پیاده سازی این برنامه است که با کمک مدیریت این امور تسهیل می شود.

مشاوره حسابداری صنعتی

حسابداری صنعتی که به نوعی حسابداری تولید هم نام دارد یکی از پر چالش ترین حوزه های حسابداری است. محاسبات بهای تمام شده است که این حوزه از حسابداری را با سایر فعالیت های حسابداری متمایز می کند.

حسابدارانی هم که در بخش حسابداری صنعتی فعالیت می کنند یا مهارت دارند کمتر از سایر بخش های حسابداری است. البته کمتر بودن تعداد حسابدارن آشنا به تولید به خاطر این است که فعالیت های بازرگانی و خدماتی در کشور ما بیشتر از فعالیت های تولیدی است. به همین موجب حسابدارهای کمتری نیز تجربه حسابداری تولید را به دست می آورند.

حسابداری صنعتی و تولید و در نتیجه گزارشات مدیریتی استخراج شده از این قسمت به گونه ای در شاخه حسابداری مدیریت گنجانده می شود.

عمالیات حسابدرای صنعتی نیاز به تجربه و مهارت بالایی دارد و شاید هر حسابدار یا مدیر مالی از پس آن بر نمی آید. با توجه به فعالیت این مجموعه ها که همان تولید هست سازمان امور مالیاتی هم برای حمایت از تولید بعضا حمایت هایی را انجام می دهد که حسابداران بد نیست از آنها مطلع باشند

مشاوره حسابدرای صنعتی سعی بر آن دارد که ساز و کار فرآیند حسابداری تولید را به گونه ای مطلوب برنامه ریزی و اجرا کند و یکی از پیش نیازهای این امر آشنایی با صنایع مختلف است. مشاوره حسابداری صنعتی نیاز دارد که چارت سازمانی را مطالعه نماید و زنجیره های اجرایی تولید را از نظر مالی راهنمایی و هدایت کند و حتی در مواردی برای آنها دستورالعمل هایی را تدوین کند.

مشاوره حسابداری در شاخه تولید می بایست نحوه تولید و فروش و سفاارشات را مورد بررسی قرار دهد و راهکاری برای بودجه بندی و برنامه های آتی ارائه دهد.

مشاوره حسابداری شرکت سیستم حساب

شما به چند طریق می توانید از شرکت حسابداری سیستم حساب مشاوره حسابداری دریافت نمایید:

 • از طریق برقراری تماس تلفنی یا مشاوره آنلاین از طریق ویدئو کنفرانس یا سایر روش های معمول
 • به صورت حضوری و در محیط شرکت سیستم حساب
 • به صورت حضوری و در محیط شرکت شما


مشاوران حسابداری شرکت سیستم حساب با توجه به نیازها و مشکلات شما بهترین راه حل را در این حوزه ارائه می دهند. با توجه به ماهیت شرکت حسابداری سیستم حساب شما می توانید علاوه بر مشاوره حسابداری طیف وسیعی از خدمات را دریافت نمایید. مشاوران ما به علت تجربه بالا و آشنایی و تسلط کامل به مسائل و مشکلات روز حسابداری و چالش های پیش رو می توانند تغییرات و مهم و بزرگی در امور مالی و حسابداری شما ایجاد نمایند.

مشاوره حسابداری آنلاین

مشاوره حسابداری آنلاین یکی از جدیدترین و به روزترین روش های مشاوره به حساب می آید. این روش مشاوره می تواند مبتنی بر اینترنت باشد. فقط کافی است با اتصال به اینترنت و داشتن یک تلفن همراه یا تبلت یا کامپیوتر جلسه مشاوره را شروع کرد و با مشاور حسابداری خود به بحث و گفت و گو پرداخت.

مشاوره حسابداری به صورت آنلاین قابلیت برقراری تماس به صورت صوتی و تصویری دارد و ویژگی آن این است که می توان این نوع مکالمه را به صورت گروهی برگزار کرد که یک مزیت بسیار ویژه محسوب می شود. مشاوره آنلاین محدودیت های جغرافیایی را حذف کرده است و فقط با داشتن امکانات مذکور می توان از هر جای دنیا با مشاور خود ارتباط برقرار کرد.

مشاوره حسابداری تلفنی

مشاوره حسابداری تلفنی یکی از رایج ترین روش های دریافت مشاوره در این حوزه می باشد. این مدل مشاوره از قدیم مرسوم بوده و در بسیاری از حوزه های دیگر هم مورد استفاده قرار می گیرد.

از نظر هزینه یا دستمزد مشاوره هم به نسبت سایر روش های مشاوره حسابداری آنلاین و حضوری هزینه کمتری دارد. مشاوره حسابداری تلفنی خیلی راحت تر از سایر روش ها، قابل برگزاری است و از راه دور طرفین می توانند با برقراری تماس تلفنی با هم صحبت نمایند. معمولا کسانی از این نوع مشاوره بهره مند می شوند که مسائل خیلی پیچیده و حساسی ندارند و با تلفن می توانند سوالات و مشکلات خود را مرتفع نمایند.

در مشاوره حسابداری به صورت تلفنی بر خلاف آنلاین قابلیت مشاوره گروهی وجود ندارد و تین می تواند یکی از ضعف های این مشاوره باشد.

مشاوره حسابداری حضوری

مشاوره حسابداری حضوری مانند مشاوره تلفنی از قدیم الایام در تمام دنیا رایج بوده است. مردم برای گرفتن مشاوره در هر حوزه ای می تواند به محل کار مشاور برود و یا مشاور به محل مورد نظر آن شخص مراجعه کند. مشاوره حسابداری هم از این امر مستثنا نیست.

از نظر هزینه یا دستمزد مشاوره، مشاوره حسابداری حضوری در شرایط یکسان با سایر روش ها می تواند هزینه بیشتری نسبت به بقیه در بر داشته باشد علت این مورد هم هزینه های ایاب و ذهاب و زمان بر بودن یک جلسه مشاوره است. اما مشاوره حسابداری حضوری مزیت هایی هم به همراه دارد.

در این مدل مشاوره حسابداری افراد می توانند رو در رو صحبت نمایند و مطالب را با بهترین شیوه مطرح نمایند و مدارک و اسناد مربوطه را همزمان در زمان جلسه مشاوره مرور کنند و با هم به اشتراک قرار دهند. همچنین مانند مشاوره آنلاین می توانند افراد به صورت گروهی جلسه را برگزار کنند.

معمولا جلسات حضوری مشاوره حسابداری برای موارد بسیار مهم و حساس است و ممکن است زمان بر باشد.

مشاوره حسابداری رایگان

هر نوع ارائه خدمات از یک مشاور یا یک متقاضی معمولا هزینه در بر دارد و میزان دستمزد ها بر اساس شرایط و نوع موضوع مشخص می شود. مشاوره حسابداری هم به این صورت است اما شرکت حسابداری سیستم حساب، وظیفه اجتماعی خود می داند که بعضا به مشتریان خود مشاوره حسابداری رایگان ارائه دهد.

مشاوره های رایگان معمولا با محدودیت هایی رو به رو هستند و مشاوره حسابداری رایگان هم به اینصورت می باشد.

مشاوره های رایگان را معمولا نمی توان به وصرت آنلاین یا حضوری برگزار کرد اما به صورت تلفنی اماکن پذیر هست. تا اینجای کار همه چی بسیار عالی است اما به این توجه داشته باشید که در همان مکالمه تلفنی هم محدودیت زمانی وجود دارد و از طرفی شاید کار یا نیاز شما به گونه ای باشد که می بایست جلسات مشاوره حسابداری حضوری یا آنلاین تشکیل شود و حتی اسناد و مدارک برای بررسی و کنترل رد و بدل شود. به همین موجب پیشنهاد می شود برای موارد و ابهامات حساس و با اهمیت به دنبال مشاوره حسابداری رایگان نباشید و برای دریافت یک مشاوره تمام و کمال هزینه آن را پرداخت نمایید.

مشاوره حسابداری تهران و شهرستان

امروزه کمتر کسب و کار یا شرکتی را مشاهده می کنیم که به امور حسابداری خود بی توجه باشد. معمولا مشاغل و شرکت های موفق در کنار خود مشاوران مختلفی دارند. یکی از این مشاوران می توان مشاوره حسابداری باشد.

مشاوره حسابداری در تهران و شهرستان تفاوت هایی دارد. از این نظر که مشاوره حسابداری تهران بسیار راحت تر می باشد زیرا متخصصان خوب زیادی در این حوزه در حال فعالیت و ارائه خدمات هستند.البته در شهر های بزرگ دیگر به جز تهران هم متخصصین خوب و متعددی وجود دارد. اما در شهرستان ها یا شهرهای کوچک شاید کمی این موضوع متفاوت باشد و مانند شهر های بزرگ مثل تهران متخصصین کمتری در این حوزه وجود داشته باشد.

مشاوره حسابداری در هر شهری گاها می تواند به صورت حضوری باشد و یا به صورت دورکاری انجام شود. این مورد بستگی به تصمیمات و شرایط کسب و کارها دارد. برخی از مجموعه ها نیز که از نظر جغرافیایی و شرایط محدودیت دارند از راه دور با مشاور حسابداری خود خدمات دریافت ما کنند که می تواند به صورت مشاوره تلفنی یا مشاوره حسابداری آنلاین باشد.

شرکت حسابداری سیستم حساب آماده ارائه خدمات مشاوره حسابداری به صورت دورکاری یا حضوری به فعالان اقتصادی در تهران یا شهرستان ها می باشد.

کلیه حقوق برای شرکت حسابداری سیستم حساب محفوظ است.