خدمات مالیاتی

هر کشوری برای ایجاد رفاه و آرامش و امنیت از کسب و کار ها و فعالیت های اقتصادی مالیات دریافت می کند. امور مالیاتی منظم از شاخص های مهم پیشرفت هر کشور توسعه یافته ای هست بنابراین مالیات با تمام مشکلاتی که به انجام نرساندن صحیحش ایجاد میکند اما یک نظام مالیاتی قوی باعث چرخیدن پر قدرت چرخ اقتصادی هر کشوری می شود.

امروزه با گسترش کسب و کار های مختلف هر کدام برای پیشرفت کسب و کار خود به خدمات مالیاتی خوب و با کیفیت نیازمند هستند. برای رفع این نیاز باید خدمات مالیاتی خود را توسط یک شرکت حسابداری یا یک حسابدار خبره به امور مالیاتی به انجام برسانند. که با توجه به تجربه و جمع زیادی از متخصصین موجود در یک شرکت حسابداری معتبر سپردن خدمات مالیاتی به یک شرکت حسابداری کاری بسیار هوشمندانه است.

با توجه به قوانین مالیاتی کشور هر مودی مالیاتی وظایفی دارد که باید به آن عمل کند و اگر هر کدام به درستی به انجام نرسد می تواند خسارات زیادی را به بار آورد و همچنین مشمول جرائم سنگین مالیاتی شوید.
 

 

خدمات مالیاتی شامل چه مواردی میشود؟

- اظهارنامه مالیات بر عملکرد

- اظهار نامه مالیات بر ارزش افزوده

- صورت معاملات فصلی

- خدمات تحریر دفاتر قانونی

- پیگیری پرونده های مالیاتی، دفاع و لایحه نویسی

- تنظیم گزارشات فصلی ماده 169 قانون مالیت های مستقیم

 

با توجه به قوانین مالیاتی کشور ما کلیه مودیان و مشمولان مالیاتی باید اظهارنامه های مالیاتی خود را در زمان مقرر تنظیم کنند همراه با تمامی اسناد و مدارک خود به مجری این امر که سازمان امور مالیاتی است تحویل دهند مودیان مالیاتی باید میبایست دفاتر قانونی خود را که دفتر روزنامه ، دفتر کل ، دفتر دارایی و دیگر دفتر های قانونی خود را با دقت و وسواس تنظیم کرده و کاملا خالی از اشکال آن را ارسال نمایند.

ما  در سیستم حساب انواع خدمات مالیاتی را به شما ارائه میدهیم. همیشه این نکته را در نظر داشته باشید که ارائه خدمات مالیاتی علاوه بر اینکه باید  به افراد یا شرکت های حسابداری معتبر و با دانش و متخصص و متعد سپرده شود نکته ای که مهم است این است که تجربه و سابقه نیز در ارائه خدمات مالیاتی با کیفیت و دقیق بسیار مهم است در سیستم حساب شما می توانید به صورت یک جا تخصص وتجربه و دانش و تجربه همراه با دلسوزی و وجدان کاری جهت انجام خدمات مالیاتی خود دریافت نمایید.

با سپردن کار خود به یک شرکت معتبر که از متخصصین مجربی در این امر استفاده می کند می توانید خیال خود را بابت امور مالیاتی خود راحت کنید و از این امر اطمینان یابید که مشمول جرائم مالیاتی نمی شوید همین امر گامی مهم در جهت رشد و اعتلای شرکت یا سازمان شما می شود.

 

آشنایی و نکات صفر تا صد خدمات مالیاتی

خدمات مالیاتی و ارتباط آن با حسابداران، کارشناسان مالیاتی، مشاوران مالیاتی و... بسیار گسترده است. و در مقابل آن اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی هستند که به طور مستقیم خدمات مالیاتی دریافت می­کنند و با متخصصین این حوزه و امور مالیاتی در ارتباط هستند.

برای افزایش مهارت و توانایی کسانی که می خواهند خدمات مالیاتی ارائه کنند ، و کسب آمادگی لازم و افزایش اطلاعات مالی و مالیاتی مدیران شرکت ­­ها و اشخاص حقوقی به عنوان استفاده کنندگان خدمات مالیاتی، توصیه می­شود موارد زیر به دقت مطالعه و مرور شود.

در ادامه مطالب با جزئیات و ارتباطات حوزه خدمات مالیاتی با سایر موضوعات بیشتر آشنا خواهد شد. قرار است با خواندن این مطالب، ویژگی های مرتبط به این حوزه به طور جزئی تر و تا حدی مو شکافانه مورد بررسی قرار گیرد تا درک  همه اعم از کارفرمایان و ارائه دهندگان این نوع خدمات افزایش پیدا کند. به این ترتیب بهبود ارتباط و افزایش درک هر دو طرف بر کیفیت اجرای تکالیف مالیاتی و راندمان ارائه و دریافت خدمات تاثیر مثبتی خواهد شد.

خواندن مطالب ذکر شده در ادامه به شما کمک خواهد کرد که با تمام ویژگی­ ها و موضوعات مربوطه با خدمات مالیاتی بیشتر آشنا شوید و علاوه بر موضوعات فنی موضوعات تکمیلی و مورد نیاز این حوزه را بیش از پیش به عنوان کارفرما ،مشاور مالیاتی، یا حسابدار مالیاتی و... درک خواهید کرد. دانستن موارد زیر است که باعث وجه تمایز بین یک کافرما ،مشاور مالیاتی یا کارشناس مالیاتی با سایر همکاران خود می­شود.

تعریف خدمات مالیاتی

ارائه خدمات مالیاتی به اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی یعنی انتقال دانش و مهارت های متخصیین یا کارشناسان حوزه امور مالیاتی با هدف اجرای کاربردی و عملیاتی آنها در مسیر انجام تکالیف مالیات مودیان مالیاتی و همچنین ایفای تعهدات مودی بر اساس قوانین مالیاتی کشور و سایر قوانین وابسته و تاثیرگذار بر امور مالیاتی. در ارائه خدمات مالیاتی منحصرا با مسائل مالیاتی دست و پنجه نرم نمی­کنیم بلکه امور مالی من جمله استانداردهای حسابداری و نحوه ثبت اسناد نیز با قوانین مالیاتی ارتباط دارد که معمولا یک حسابدار مالیاتی انجام این امور را بر عهده دارد. پس به این نکته توجه نمایید که ارائه خدمات مالیاتی فقط به دانش مالیاتی و تسلط بر قوانین مالیاتی مربوط نیست بلکه سایر قوانین مانند قانون تجارت به آن مربوط است.

اجرای خود قوانین مالیاتی و استفاده از دستورالعمل ها نیز بر اساس مطلب گفته شده در خطوط قبل نیاز به مهارت حسابداری نیز دارد. زیرا حسابداران هستند که در رویداد های مالی اعم از مالیاتی و غیر مالیاتی را با توجه به اصول حسابداری در سیستم حسابداری مورد نظر ثبت و ضبط می­کنند.

علاوه بر این موارد یک مورد بسیار مهم نیز وجود دارد و این است که کسانی که خدمات مالیاتی ارائه می­دهند می­بایست با سامانه های مالیاتی نیز آشنا باشند. مثلا برای ثبت اعتراض مالیاتی به کدام سامانه یا کدام قسمت سامانه مراجعه کند و سپس نحوه پر کردن فرم مورد نظر چگونه انجام می شود. یا برای مثال نحوه پر کردن فرم اظهارنامه مالیاتی چگونه است؟ و مثال آخر اینکه درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی چیست و دارای چه ویژگی­ هایی است؟

تمام موارد ذکر شده عواملی است که می تواند بر کیفیت خدمات مالیاتی تاثیرگذار باشد و راندمان ارائه خدمات در امور مالیاتی را افزایش دهد.

 امور مالی و مالیاتی از جمله مواردی است که اجرای صحیح آن‌ها نیازمند تجربه و تخصص بالای یک شرکت حسابداری است. با سپردن خدمات حسابداری خود به مجموعه ما آسوگی خاطر و پیشرفت کسب و کارتان را تجربه کنید.

آدرس: تهران خیابان آزادی طرشت کوچه آٰران ساختمان ارکیده شرکت سیستم حساب